PorządkiŚrodek czyszczący

Czy chemia ekologiczna w domu może być stosowana w domach z małymi dziećmi?

Posted On
Posted By Lena

Chemia ekologiczna w domu często pojawia się pierwszy zwykle, gdy w rodzinie rodzą się małe dzieci. Chcąc ochronić je przed kontaktem z chemią, szukamy bezpiecznych standardowych środków czystości. Zwykła chemia często zawiera agresywne dla skóry, oczu, błon śluzowych substancje, które, gdy wnikną do organizmu, mogą powodować szereg dolegliwości. Do najczęściej obserwowanych skutków ubocznych w tradycyjnej chemii domowej zaliczyć można:

  • podrażnienia skóry,
  • zaczerwienie spojówek,
  • duszności,
  • kaszel.

W przypadku dostania się substancji chemicznych do układu pokarmowego może wystąpić biegunka, czy wymioty.

Chemia ekologiczna w domu to spokój wszystkich domowników

Chemia ekologiczna w domu nie niesie ze sobą żadnych z powyższych problemów. Jest ona całkowicie wyprodukowana ze składników naturalnych. Brak agresywnych substancji chemicznych w eko preparatach sprawia, że nie wydzielają się żadne opary. Powierzchnie czyszczone można bezpiecznie dotykać tuż po zakończeniu czyszczenia. Ich całkowita biodegradowalność zaś sprawia, że są one bezpieczne również dla całego systemu kanalizacji. Biorąc pod uwagę małe dzieci, niemowlęta, niezwykle istotne jest, aby użyte do czyszczenia preparaty po wyschnięciu nie sprawiały ryzyka podrażnień skóry.

Jaką chemię ekologiczną warto zakupić, mając małe dzieci?

W przypadku chemia ekologicznej w domu z małymi dziećmi, sprawdzi się ta, której nie trzeba spłukiwać wodą, a wytarta do sucha, wyschnięta powierzchnia podłogi, mebli będzie neutralna dla skóry. Warto zakupić preparaty:

  • koncentraty do mycia dużych powierzchni, które myją i dezynfekują powierzchnie,
  • środki do czyszczenia toalet,
  • płyn do naczyń ew. tabletki do zmywarki,
  • proszek/ płyn do prania.

Płyn do naczyń i proszek do prania w wersji eko mają tę zaletę, że na czyszczonych naczyniach, ubraniach nie pozostają nawet najmniejsze ślady detergentów. Warto pomyśleć też o odtłuszczaczach, środku do udrażniania rur, czy preparatach do usuwania kamienia.

Related Post

leave a Comment