Ekologiczne detergentyŚrodek czyszczący

Czy ekologiczne środki czystości mogą być skuteczne?

Posted On
Posted By Lena

Ekologiczne środki czystości to szansa nie tylko na podratowanie stanu naszej matki ziemi. To także sposób na zachowanie naturalnej flory bakteryjnej w naszych domach. Jest to niezwykle ważne ze względu na dobre samopoczucie nasze, naszych dzieci, zwierząt. Zawarte w tradycyjnych środkach czystości substancje czynne niestety nie są obojętne na stan skóry, błon śluzowych w naszym ciele.

Masz wybór – wybieraj ekologiczne środki czystości

Czystość w domu to podstawa. Często mamy świadomość złego wpływu chemii tradycyjnej na środowisko. Zapominamy jednak, że tradycyjnie stosowana chemia oddziałuje również na nasz organizm. Zwłaszcza w przypadku osób skłonnych do alergii, podrażnień. Stara prawda ludowa głosi, że częste mycie skraca życie, i coś w tym jest. Zbyt czyste, szpitalnie sterylne otoczenie wokół nas nie jest dobre, gdyż osłabia naturalny system obronny organizmu. Dlatego traktowanie każdej powierzchni chlorem, jest podwójnie niezdrowe. Zwykłe środki podrażniają śluzówki, skórę, a jednocześnie niszczą naturalną odporność organizmu.

Dlaczego ekologiczne środki czystości są skuteczne?

Moc ekologicznych środków czystości tkwi w unikalnie dobranym składzie. Zwykle na składnikach naturalnego pochodzenia. Niejednokrotnie mają one w składzie wyciągi z roślin i naturalnych kwasów. Środki te pozbawione są sztucznych oparów, substancji zapachowych, które w przypadku zwykłej chemii domowej przez długi czas utrzymują się w domu. Oczywiście skoro są to środki bazujące na składnikach naturalnych, można by je wyprodukować w domu. Jednak wadą domowej produkcji środków jest ich niska trwałość, krótka przydatność do użycia. Bywa, po ich użyciu wyczuwalny jest średnio przyjemny zapach octu.

Decydując się na ekologiczne środki czystości, mamy pewność, że produkty czyszczące nie tylko będą bezpieczne dla środowiska (biodegradowalne), ale również bezwonne. Wybrane środki czyszczące mogą zawierać olejki eteryczne, które na długi czas pozostawią zapach świeżości w całym domu.

Related Post

leave a Comment