Ekologiczne sprzątanieŚrodek czyszczący

Jakie eko środki czystości warto zakupić do domu?

Posted On
Posted By Lena

Eko środki czystości pozwalają utrzymać właściwą czystość w domach, nie narażając dróg oddechowych i skóry na kontakt z drażniącymi substancjami i oparami chemicznymi. Ich codzienne używanie nie tylko wiązać się będzie z naszym lepszym samopoczuciem, ale pomoże również zaoszczędzić sporo gotówki. Pewnie zastawiacie się jak to możliwe?

Dobre eko środki czystości będą w formie koncentratów

Oszczędności z eko środkami czystości są możliwe dzięki zaawansowanemu technologicznie składowi. Produkty te mają w składzie silne ekstrakty roślinne, czasami oparte na naturalnie występujących w naturze kwasach. Skład eko środków czystości umożliwia skuteczne usunięcie nawet uciążliwego brudu. Środki ekologiczne przyjmują często formę koncentratów. Sprawia to, że wystarczy dosłownie niewielka ilość preparatów, aby wyczyścić podłogę, umyć naczynia, czy poradzić sobie z osadem z mydła w kabinie prysznicowej.

Wybierając eko środki czystości wybieraj środki według pomieszczeń

Najlepszym sposobem na zakup odpowiednich rodzajów środków do czyszczenia, jest spisanie rodzajów powierzchni, jakie mamy do wyczyszczenia w domu:

  • w łazience – pomocne będą środki do czyszczenia dużych powierzchni, środki do WC, środki do usuwania kamienia czy osadów z mydła,
  • w kuchni – dodatkowo przyda się dokupić środki odtłuszczające, płyn do naczyń, tabletki do zmywarki, środek do czyszczenia piekarnika,
  • w pokojach, sypialni warto mieć produkty do czyszczenia mebli, usuwania kurzu,

Poza wymienionymi powyżej rodzajami eko środków czystości przydadzą się koncentraty do prania, preparaty do udrożniania rur.

Ważną cechą eko środków czysstości jest krótki skład produktów. Zwykle nie znajdziemy w nich nic olejkami eterycznymi, wyciągami z roślin, ekstraktów z warzyw i owoców, wody czy sody oczyszczonej. Z całą pewnością będą to produkty pozbawione parabenów, barwników syntetycznych, enzymów, fosforanów. Nie znajdziesz w nich także rozpuszczalników organicznych, substancji modyfikowanych genetycznie.

Related Post

leave a Comment